Responsywne strony www

Logotyp i materiały graficzne
20 lutego, 2014
Profesjonalna fotografia reklamowa i realizacja filmów
26 listopada, 2014

Co oznacza termin „responsywna strona internetowa”?

responsywne strony internetoweStrona responsywna czy inaczej strona dostosowana do urządzeń mobilnych to strona internetowa, która dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia na jakim jest oglądana. Słowo responsywna jest zapożyczona z języka angielskiego: responsive – czuły, wrażliwy, czyli dosłownie tłumacząc strona jest „wrażliwa na rozdzielczość”. Technika tworzenia stron responsywnych polega na tworzeniu paru wersji strony dostosowanej do różnych rozdzielczości. Podczas wczytywania strony lub zmiany jej rozdzielczości strona sprawdza aktualną rozdzielczość i dostosowuje się do niej poprzez wykorzystanie odpowiednich wersji kodu, grafik oraz innych elementów. Często w stronach responsywnych inaczej zorganizowane są również elementy nawigacji. Przykładowo menu zmienia swój wygląd i położenie w taki sposób, aby wygodnie było obsługiwać stronę na małych ekranach. Responsywna strona internetowa działa  automatycznie.

Dlaczego warto mieć stronę spełniającą najnowsze standardy?

Nawet prężnie rozwijająca się firma oferująca dobrej jakości produkty, może zostać pominięta w wyborze przez potencjalnych klientów jeśli jej strona korzysta z przestarzałych rozwiązań. Poprzez brak możliwości obejrzenia strony na urządzeniach mobilnych takich jak telefon komórkowy czy tablet możemy zniechęcić się do przeglądania oferty danej firmy.

Urządzenia mobilne nie tylko wymagają, aby strona internetowa miała funkcję „responsywności”, często też nie wyświetlają stron z elementami stworzonymi w flash (animacje flash) co uniemożliwia przeglądanie treści lub galerii np. przedstawiających realizacje w jakiejś dziedzinie.

Warto zadbać, aby firmowa strona była przejrzysta, responsywna, łatwa w nawigacji i funkcjonalna. Właśnie takie strony realizujemy dla naszych Klientów. Strony responsywne, wyposażone w systemy zarządzania treścią pozwalają na prostą i pewną prezentację aktualnych informacji dostępnych dla wszystkich na świecie.

Jeżeli interesuje Cię wykonanie nowej strony lub re-design istniejącej – prześlij nam swoje zapytanie luba zadzwoń +48 609 200 092.